Loading Events

NICOLE ZURAITIS Trio (USA/CZ) VYPREDANÉ

4 mája o 19:00

VYPREDANÉ ĎAKUJEME. ❤️

Nicole Zuraitis, držiteľka najvýznamnejšieho svetového hudobného ocenenia Grammy 2024 a speváčka, ktorá dokázala vypredať 11x po sebe legendárny newyorský klub Birdland odohrá koncert v Banskej Bystrici v Hogo Fogo Jazz & Art Club!

Nicole Zuraitis je jazzová speváčka, klávesistka a skladateľka, ktorá spája aranžérsky bohaté pesničky so svojim oslnivým vokálom do dokonalého balenia, ktoré nadchlo publikum po celom svete.

Je nositeľkou mnohých súťažných ocenení, napr. víťazkou medzinárodnej súťaže Jazz Vocal Sarah Vaughan.

Nicole je aj sólovou speváčkou svetovo presláveného Birdland Big Band v New Yorku a jej album vyhralo v roku 2018 Cenu za najlepší jazzový album (B est Jazz Album) v „International Music & Entertainment Awards.

Pravidelne vystupuje v renomovaných newyorských jazzových kluboch Blue Note a 55 Bar, spieva tiež s nonetom svojho manžela, renomovaného bubeníka Dana Pugacha.

Ako jedna z mála, dokázala v decembri 2022 vypredať 11x po sebe legendárny newyorský klub Birdland!

Jej kariéra preklenula spojnica medzi jazzom, klasikou a inteligentným popom.

Spolupracovala okrem iného s Omarom Hakimom, vystupovala na veľkých hudobných festivaloch po celých USA a natočila tri veľmi vydarené albumy: Hive Mind (2017), Pariah Anthem (2013) a Spread the Word (2009).

Nicole je tiež hrdou absolventkou hudobnej fakulty Litchfield Jazz Camp, vyučuje prednes piesní a organizuje jazzové vokálne dielne po celom svete, vrátane Indie, Izraela, Austrálie a Berklee College of Music v americkom Bostone.

V televíznom rozhovore pre stanicu „Columbia News Tonight“ bola predvlani označená ako “Newyorčanka týždňa”.

Ako už bolo spomenuté, vo februári 2024 získala najvýznamnejšie svetové hudobné ocenenie Grammy za najlepší vokálny jazzový album roka (How Love Beginns).

Vstupné predpredaj: 30€ (už čoskoro)

Vstupenky v predpredaji si môžete zakúpiť (už čoskoro) aj osobne v Informačnom centre na Radnici, Námestie SNP 1, Banská Bystrica.

Vstupné na mieste: 40€

web:
www.nicolezmusic.com

facebook:
www.facebook.com/NicoleZmusic/

video:
https://www.youtube.com/@nicolezmusic

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdieľaj túto udalosť

  • This event has passed.

Details

Date:
4 mája
Time:
19:00
Website:
https://www.facebook.com/events/371312748853347

Venue

Hogo Fogo Jazz & Art Club
Námestie Štefana Moysesa 7
Banská Bystrica, 974 01 SK
+ Google Map