Loading Events

MORENA – ANDREA BUČKO & DOMINIKA KAVASCHOVÁ na Magickej terase HOGO FOGO

20 júla o 19:00

MORENA je nová hudobná formácia hudobníčky Andrey Bučko a herečky SND Dominiky Kavaschovej, ktorá vznikla na základe rovnomennej inscenácie, ktorú napísali spolu s Matúšom Kvietikom pre SND v roku 2018.

Zloženie skupiny:
Dominika Kavaschova, Andrea Bučko, Daniel Žulčák, Fedor Frešo, Ema Kakárova

Dievčatá sa po úspechu piesní v tejto inscenácii rozhodli založiť spoločnú kapelu a vydať album s piesňami nielen z inscenácie, ale aj ich novej spoločnej tvorby, ktorá vznikla počas obdobia “korona izolácie”.

Andrea sa viac venuje hudobnej tvorbe a Dominika textovej, no ako samé hovoria, občas si do toho navzájom skáču. Vystupujú v komornej zostave spolu s bubeníčkou Emou Kakarovou, ale aj v bohatšej zostave spolu so skupinou ich vysokoškolských spolužiakov OJV band. Ich hudba v sebe nesie veľa humoru, ale má aj svoju nežnú lyrickú stránku, typickú pre Andreinu piesňovú tvorbu.

Andrea Bučko (1989) posledné roky patrí aj k výrazným hudobným zjavom nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov, tiež spieva, hrá na klavíri a venuje sa pedagogickej činnosti či divadelnej réžii. V roku 2012 vydala svoj debutový akustický album In the middle of…, na ktorom spolupracovala s jej dlhoročnou spoluhráčkou harfistkou Máriou Kmeťkovou. V roku 2015 album POLARITY a 2018 album Escape, ktorý vznikal v umeleckej rezidencii Cité des Arts v Paríži. Svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí (Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné…) Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. Andrea je tiež autorkou hudby a spoluautorkou hry Morena v SND, ktorú napísala spolu Dominikou Kavaschovou (herečka Slovenského národného divadla). Vďaka tomuto počinu dostali pozvanie spoločne vystúpiť na TEDx Women Bratislava 2019 a založili si kapelu MORENA.

Dominika Kavaschová (1989) je jedna z najobsadzovanejších herečiek Slovenského Národného Divadla. Vo svojom mladom veku je už dvojnásobnou laureátkou prestížnej divadelnej ceny na Slovensku – Dosky (2013 za objav sezóny v inscenácii Fajčiarky a spasiteľky a 2015 za najlepší herecký výkon v Mojmírovi II. alebo Súmrak ríše). Je tiež spoluautorkou k hre Morena v SND a Taxi Bratislava v divadle Gunagu. Pochádza z Košíc, no už jedenásty rok žije a tvorí v Bratislave. Okrem pôsobenia v SND a Gunagu pravidelne hosťuje v divadlách Aréna, L+S, Štúdio 12. Okrem divadla sa venuje aj natáčaniu, má za sebou niekoľko projektov ako Doktor Ludsky, Panelák, Odsúdené, Prázdniny, Hotel Deluxe, Chlapi neplačú, Sestričky a Oteckovia. Vo svojom voľnom čase sa venuje písaniu vlastných textov a maľovaniu.

video:
Andrea Bučko & Dominika Kavaschová – Neviditeľná Žena
https://youtu.be/haxVuaZJE4M?si=2smtvN5kiAOONE4k

Andrea Bučko & Dominika Kavaschová – EMOLINTIMITA
https://youtu.be/NMqhRCf0hb8?si=5dFYVU7Ayo-GDDnr

Morena – Jedna druhej riekla
https://youtu.be/zwBe1hjRMCY?si=dY9grKYhBodjmdRo

Vstupné predpredaj: 18€
https://www.ticketlive.sk/sk/event/andrea-bucko-dominika-kavaschova-banska-bystrica-20-07-2024

Vstupné na mieste: 25€

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdieľaj túto udalosť

  • This event has passed.

Venue

Hogo Fogo Jazz & Art Club
Námestie Štefana Moysesa 7
Banská Bystrica, 974 01 SK
+ Google Map