Loading Events

Brian CHARETTE & Daniel ŠOLTIS

8. novembra 2023 o 19:00 - 22:00

Super svetové duo v Hogo Fogo!

Hammondový mág z New Yorku, Brian Charette, je veličinou vo svete moderného jazzu. Dano Šoltis je bubeník a príležitostný hráč na vibrafón so širokým chápaním a komplexným pohľadom na hudbu.

So svojím projektom Drum Song vystupuje aj sólovo. Je hráčom činelov Zildjian a paličiek Balbex a tiež hrá na svojom vlastnom modeli Balbex „Danodrum“, na ktorého dizajne sa osobne podieľal.

Brian Charette je firmený hráč spoločností Cellar Live s podporou Hammond U.S.A., Hammond Europe, I.K Multimedia a Casio.

Brian je momentálne číslo 2 v ankete Downbeat Critic’s Poll for Organ za rok 2023 a tiež víťaz „Rising Star: Keyboard“.

Brian bol tiež víťazom ceny Downbeat Critics Poll za rok 2014 „Rising Star: Organ“ a v roku 2015 časopisu Hot House „Fan’s Decision Jazz Award za najlepšieho organistu“.

Nové vydanie Charette Cellar Live, Jackpot, bolo nahrané v posvätnom štúdiu Rudyho Van Geldera s Billom Stewartom na bicích. Album získal 4 hviezdičky od Downbeat a v rádiovom rebríčku Jazzweek bol celé mesiace, pričom vrcholil na 9. mieste počas 6 týždňov.

Charette je tiež plodným skladateľom hudby pre veľké orchestre ako napríklad The Jazz Dock Orchestra v Prahe a The Modern Art Orchestra v Budapešti s ktorými aj hráva.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdieľaj túto udalosť

  • This event has passed.

Details

Date:
8. novembra 2023
Time:
19:00 - 22:00
Cost:
15€
Website:
https://www.ticketlive.sk/sk/event/brian-charette-daniel-soltis-banska-bystrica-08-11-2023

Organizer

Hogo Fogo Jazz & Art Club
Phone
+421 908 427 502
Email
klub@hogofogo.sk
View Organizer Website